Dlaczego konsultacja kardiologiczna jest taka ważna?

 

Przyjmuje się, że mniej więcej raz do roku na konsultację kardiologiczną w celach profilaktycznych powinny zgłaszać się wszystkie osoby już po 45.-50. roku życia. Kardiolog przeprowadzi z pacjentem wywiad – zapyta o styl życia, przyjmowane leki, przebyte choroby, stosowaną dietę. Może zmierzyć ciśnienie, posłuchać pracy serca, a także zlecić lub od razu wykonać podstawowe badania kardiologiczne: echo serca, EKG i/lub EKG Holtera. Oczywiście do wizyty powinny bezwzględnie skłonić nas np.: nieregularna praca serca, przyspieszone bicie serca, nietolerancja wysiłku, omdlenia, czy ból w klatce piersiowej.

Jeśli potrzebujesz konsultacji kardiologicznej, zgłoś się do specjalisty:

+48 796 633 977

rejestracja.bierun@gmail.com

 

Kontakt:

Twój e-mail
Imię i Nazwisko
Treść wiadomości
Twój Telefon
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Napisz do nas:

 

 

Kiedy zgłosić się na konsultację?

 

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – choroby serca i układu krążenia są główną przyczyną przedwczesnych zgonów w naszym kraju, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W 2006 r. z tego powodu zmarło w naszym kraju ponad 168 tys. osób, a w 2010 r. – już ponad 174 tys.

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że codziennie z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera w Polsce około 500 osób, z czego 100 – na zawał.